Online Psikolog – Online Terapi Psikolojik Danışmanlık

Online Psikolog – Online Terapi Psikolojik Danışmanlık

Online psikolog ve online psikolojik danışmanlık hizmetleri, modern çağın getirdiği olanaklarla birlikte insanlara daha kolay erişebilme olanağı sunmaktadır. Geleneksel yüz yüze seansların yerini alan bu hizmet, bireylerin konforlu bir şekilde evlerinden veya tercih ettikleri herhangi bir yerden online olarak psikolog ile rahat iletişim kurmasını sağlar.

Online psikologlar, bireysel zorluklarla baş etme, stres yönetimi, depresyon, anksiyete, ilişki sorunları gibi konularda bireylere uzmanlıkla yardımcı olur.

İnsanların yoğun iş hayatı veya sosyal engeller sebebiyle danışmanlık hizmetlerine erişememesi durumunda, erişilebilirlik açısından önemli bir kolaylık sunmaktadır. Online psikologlarla yapılan seanslar, güvenli ve gizlilik korumalı platformlar aracılığıyla gerçekleşir, böylece bireyler gizlilikleri korunarak psikolojik destek alabilirler.

Online Uzman Psikolog Saadet Erdoğan

Uzman Psikolog Saadet Erdoğan, İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Uzman Online Psikolog olarak hizmet veren Psikolog Saadet Erdoğan çevirimiçi danışan kabul etmektedir. Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, Aile ve Çift Terapisi, Evlilik Terapisi, Şema Terapi, EMDR, BDT, Çözüm Odaklı Terapi gibi önemli bir çok alanda uzmanlaşan Psikolog Saadet Erdoğan bireysel, yetişkin, aile ve ergen danışanlarıyla yoğun olarak çalışmaktadır.

Online psikolog ve çevrimiçi terapi

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte pek çok alanda olduğu gibi, psikolojik terapi ve destek alanında da önemli değişiklikler yaşanmaktadır. Artık insanlar, yoğun iş temposu, trafik gibi günlük yaşamın getirdiği zorluklar sebebiyle geleneksel yüz yüze terapiye ulaşmakta güçlük çekilebiliyor. Bu noktada online psikolog ve çevrimiçi terapiler, kişilere uygun, esnek ve erişilebilir bir ruhsal destek sunma fırsatı sağlamaktadır.

Online terapi etkili midir?

Online terapi, her koşulda yüz yüze terapinin yerini alamayacağını belirtmekte fayda vardır. Ancak, son yıllarda yapılan birçok bilimsel çalışma online görüşmelerin en az yüz yüze görüşmeler kadar etkili olduğunu ortaya koymaktadır.

Danışmanla nasıl iletişim kurabilirim?

Danışmanınızla şu şekilde hizmet alabilirsiniz:

  • Canlı sohbet ile mesajlaşma
  • Telefonda konuşmak
  • Video konferans (Zoom)

online psikolog

Online terapi desteği nasıl yapılır?

Online terapi hizmeti, Zoom uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Psikoloğunuzun vereceği link ile bilgisayarınızdan ya da cep telefonunuzdan kolaylıkla görüşme sağlayabilirsiniz.

Seans süresi ve sıklığı nedir?

Seans süresi bilimsel olarak 50-60 dakika arasında devam etmektedir. İdeal seans sıklığı ise haftada bir olarak ifade edilir. Ancak bazen danışanın ihtiyacına göre seans sıklığı değişebilir.

Çift terapisi kaç dakika devam eder?

Çift terapisinin ideal süresi 60-90 dakikadır. Eğer ki çift terapisi desteği almak istiyorsanız uzmanınızdan üst üste iki seans almanız daha sağlıklı olacaktır.

Terapi sürecine ne Kadar devam etmem gerekir?

Psikolojik danışmanlık süreci sizin bireysel yolcuğunuzu ifade eder. Bu nedenle terapi süreciyle ilgili kesin bir oturum sayısı ifade etmek zordur. Ancak ideal seans süresi 10-12 oturum arası değişmektedir. Ancak bu oturum sayısı danışanın ihtiyacına bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun olabilir.

Seansların gizliliği nasıl sağlanmaktadır?

KVKK kapsamında yaptığınız görüşmeler kayıt altına alınmaz ve kayıt altına alınması suçtur. Danışan olarak sizlerin de seansları kayıt altına almanız hukuki açıdan suç teşkil etmektedir. Diğer yandan uzmanla yaptığınız görüşmeler uzmanla sizin aranızda kalır. Kendinize ya da başkasına zarar verme durumu söz konusu değilse gizlilik ihlal edilmez. Kendinize zarar verme durumu söz konusu olursa eğer uzman gizliliği ihlal etme hakkına sahiptir.

Bağlantı sorunu yaşanırsa seansa nasıl devam edebilirim?

Danışandan, uzmandan ya da sistemden kaynaklı teknik sorunlarda danışanlara whatsapp yoluyla bilgi verilip uygun zamanda seansa devam edilir.

Online (Çevrimiçi) terapi fiyatları 2024

Çevrimiçi terapiler, farklı terapi türlerini ve uzmanlık alanlarını içeren geniş bir yelpazeye sahiptir. Anksiyete, depresyon, ilişki sorunları, stres gibi pek çok konuda uzman terapist, kişilere ihtiyaçlarına uygun psikolojik destek sunarlar. Online terapi fiyatları, geleneksel terapilere yakın fiyatlarda olur.

İlk terapiye özel %20 indirimimiz devam etmektedir. Randevu için: 0538 484 08 66

15 dakikalık ücretsiz tanışma seansı

Uyguladığım yaklaşımlarla ilgili bilgi edinebileceğiniz 15 dakikalık online tanışma seansı randevusu için benimle iletişime geçebilirsiniz. Randevu için: 0538 484 08 66

Dijital dönemde online tedavi

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde online psikolog ve çevrimiçi terapi hizmetleri, yoğun iş temposu, trafik ve coğrafi uzaklık gibi zorlukları önüne geçerek, esnek, uygun maliyetli ve etkili bir psikolojik destek sunar. Online terapi sayesinde, kişilerin ruhsal dengesini koruması ve güçlü bir geleceğe adım atması çok daha kolay hale gelir. Dijital dönemde, sağlıklı gelecek için, online psikolog ve çevrimiçi terapi imkanlarından faydalanarak, ruhsal sağlığınızı koruyup, hayatınıza olumlu  yön verebilirsiniz.