Mutsuz bir ilişki içinde olduğunuzun 5 işareti

Mutsuz bir ilişki içinde olduğunuzun 5 işareti

İlişkinizle ilgili değerlendirmelerinizde, bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüyor ancak yanlışın nerede olduğunu bir türlü bulamıyorsanız, mutsuz bir ilişki de olduğunuzun sinyallerini gözlemleyerek ilişkinizi gözden geçirmenizin zamanı gelmiş olabilir.

Bazen ilişkinizde yolunda gitmeyen fakat bunu görmezden gelmeyi tercih ettiğiniz süreçler yaşayabilirsiniz.

Fakat ilişkinizdeki sorunların üzerini kapamaya çalışmak, mutsuzluğunuzu inkar etmek ileride daha ciddi sorunlara sebep olabilir. İşte ilişkinizde mutlu olmadığınızın kanıtları…

Bazı kişiler ilişkilerini nedensizce devam ettirmeyi seçerler. Yalnız kalmaktan korkup, ilişkilerindeki mutsuzluğu derine iterler.Ve zamanla bireysel duygusal problemlere neden olabilir.ilişkinizi sonlandırmanızın vakti gelmiş olabilir… İşte ilişkinizde  mutsuz olduğunuzu işaretleri:

Başkalarıyla zaman harcamayı tercih ediyorsanız

Eğer eve gidip sevdiğiniz kişiyle beraber olmak için can atmıyorsanız, durumun kötüye gittiğini değerlendirebilirsiniz. İlişkilerde kişilerin birbirinden biraz ayrı zaman geçirmesi normaldir.Fakat bu duygu sizi artık birlikte geçirdiğiniz aktivitelerden daha iyi hissettiriyorsa dikkat.

Kendinize biraz zaman ayırarak, sonrasında duygularınızda değişim olup olmadığına bakabilirsiniz.

Ayrı olma fikri  hoşunuza gidiyorsa

Onsuz olma fikri size kötü hissettirmiyor , hatta beraber olmaya tercih ediyorsanız, ilişkinizi sorgulamanız gerekmektedir.

Hatta başka insanlar dikkatinizi çekmeye başlamış bile olabilir.

İlişkinizde emek harcamak yoruyor ise

Unutulmaması gereken şudur ki; bir tarafın bile çabalamaktan vazgeçtiği ilişki çıkmaza girer.

Değerli hissettirildiğiniz günler için bir süre daha deneme şansı verebilirsiniz. Eğer içinizden gelmiyorsa, ilişkiniz sona yaklaşmıştır…

mutsuz ilişki

Onunla yakınlaşmak iyi gelmiyorsa

Onu ne sıklıkta arzuladığınıza dikkat.

Stres, hayat zorlukları, koşturmacalar cinsel hayatınızı olumsuz etkileyebilir.

Her türlü anlaşmazlık çatışmaya dönüyor ve sonra pişmanlık hissetmiyorsanız

Her ilişkide tartışmalar olur, bu çok normaldir. Fakat tartışmalar sonrası bazı duygusal ihtiyaçlarınızı ilişkide karşılayamıyorsanız ve ihtiyaç duymaktan bile vazgeçtiyseniz ilişkinizde olumsuz bir sürece girmiş bulunmaktasınız.

Unutulmaması gereken hiçbir ilişki yetişkin bir bireyi benlik olarak var demez aynı zamanda benliğinizle ilgili sahip olduklarınızı zedeleyemez.

Tüm bunlara rağmen her çıkmaz gibi görünen sorun partnerinizin de katılımı ile bir uzman desteği süreciyle olumlu bir yöne evrilebilir.